Antunovački dani – Čobanijada, pustaraške igre, koncert Magazina

Danas, 10. lipnja 2023. godine, održana je jedinstvena manifestacija u našoj regiji – Antunovački dani. Ova jedinstvena manifestacija okuplja ljude iz cijelog podunavlja Hrvatske te njeguje tradiciju i zajedništvo pustara.
Posebno želimo naglasiti da je među organizatorima ove manifestacije i udruga Korijeni pustare, koja igra iznimno važnu ulogu u očuvanju tradicije života na pustarama hrvatskog podunavlja. Udruzi Korijeni pustare je smisao okupiti ljude koji dijele zajedničke korijene i životnu povezanost s pustarama.
Antunovački dani pružili su priliku da se uživa u brojnim zanimljivim aktivnostima i događajima (organizirana čobanijada, pustaraške dječje igre, koncert Magazina).

Natjecanje u kuhanju čobanca organizirano je od strane udruge Korijeni pustare pod pokroviteljstvom Općine Antunovac.

11. lipnja u 11h održat će se Sveta misa za 1000 Antuna i sve štovatelje sv. Antuna, a u 17h u Hrvatskom domu Antunovac dječja smotra folklora.