Dežurni telefon za pružanje psihosocijalne pomoći

Ovim putem obavještavamo sve članove Udruge da od ponedjeljka, 4. listopada, s radom počinje dežurni krizni telefon Udruge na kojem će dežurati volonteri/članovi Udruge i psiholozi. Svrha telefona pružanje je prve psihosocijalne podrške te davanje informacija o odgovarajućim stručnim službama (psiholozima i psihijatrima) na području grada. Ovim putem pozivamo sve članove Udruge 106. brigade, sve branitelje i članove njihovih obitelji da telefon kontaktiraju kada osjete potrebu da s nekim porazgovaraju, kada požele s nekim podijeliti misli i emocije koje ih tište ili neke postojeće probleme, kada osjećaju neugodne emocije ili su pod stresom. Kada ne znate kome se obratiti, kontaktirajte naš telefon. Telefon je anoniman i razgovori se ne snimaju, a sve informacije koje se samostalno odlučite podijeliti s volonterima na telefonu neće se ni u kojem smislu zlouporabiti. Broj telefona i radno vrijeme vidljivo je na plakatu u prilogu.