Otvoren četvrti i najveći Veteranski centar u Hrvatskoj – 13.11.2023., Daruvar

Dana 13.11.2023. predstavnici udruge 106. brigade ZNG RH prisustvovali su svečanom otvorenju najnovijeg aduta u brizi za naše branitelje – četvrtog i najvećeg Veteranskog centra u Hrvatskoj, smještenog u Daruvaru. 🎉

Ova izvanredna svečanost, održana u ponedjeljak u nazočnosti visokih državnih dužnosnika, označava značajan korak prema pružanju vrhunske skrbi našim herojima.

Veteranski centar prostire se na impresivnih deset tisuća četvornih metara, tik uz Daruvarske toplice, a njegova ukupna vrijednost doseže 14 milijuna eura. Sa 200 ležajeva, centar će svake godine primiti preko tri tisuće branitelja, članova njihovih obitelji i drugih stradalnika Domovinskog rata, nudeći im osim vrhunske medicinske skrbi i važnu psihosocijalnu podršku.

Svečanosti su prisustvovali ugledni gosti među kojima su predsjednik Vlade Andrej Plenković, predsjednik Hrvatskog Sabora Gordan Jandroković, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, ministar regionalnog razvoja i EU fondova Šime Erlić, saborski zastupnici Vladimir Bilek i Miro Totgergeli, župan bjelovarsko-bilogorski Marko Marušić, daruvarski gradonačelnik Damir Lneniček, biskup požeško-slavonski Antun Škvorčević, te mnogi drugi uglednici. Također, prisustvovali su branitelji, članovi obitelji poginulih branitelja te predstavnici udruga iz Domovinskog rata.

Važno je naglasiti da Veteranski centar nije samo mjesto skrbi, već i središte razvoja. Tamo će biti moguće dobiti savjetodavnu pomoć, održavati edukacije, radionice, seminare i treninzima jačati potencijale korisnika za zapošljavanje, poduzetništvo te aktivno uključivanje u rad zadruga hrvatskih branitelja, kao važan dio radne terapije. Osim toga, otvaranjem Veteranskog centra u Daruvaru stvorit će se 50 novih radnih mjesta, čime će se pridonijeti lokalnom razvoju i zapošljavanju. Ovaj projekt ne samo da pruža podršku našim herojima, već i gradi mostove prema održivom razvoju zajednice. 👏