Posljednji pozdrav natjecatelju u stolnom tenisu, g. Jovi Maksimoviću

S tugom i dubokim poštovanjem obavještavamo vas o nenadanom odlasku našeg prijatelja i natjecatelja, gospodina Jove Maksimovića.
Gospodin Maksimović preminuo je tijekom održavanja natjecanja u stolnom tenisu u okviru Braniteljske lige dana 25. 11. 2023. godine.

Gospodin Jovo Maksimović rođen je 30. 06. 1953. u malom slavonskom selu Novo Topolje. Odrastao je u Novom Topolju i Donjim Andrijevcima, gdje je završio osnovnu školu, dok je srednju tehničku školu pohađao u Slavonskom Brodu. Tijekom hrvatskog proljeća 1971., upisao je studij na Elektrotehničkom fakultetu u Zagrebu te ga uspješno završio, stekavši zvanje diplomiranog inženjera elektrotehnike 1976. godine.

Gospodin Maksimović je svoju profesionalnu karijeru započeo 1976. godine u Elektroslavoniji, gdje je proveo skoro cijeli radni vijek. Kao vrsni inženjer, obavljao je različite poslove projektiranja, od projektanta pripravnika do odgovornog projektanta te direktora OUR-a Projektnog biroa. I tijekom Domovinskog rata, obnašao je dužnost voditelja projektnog odjela temeljem redne obveze.

Krajem 2013., nakon neprekinutog staža u Elektroslavoniji, gospodin Maksimović odlazi u zasluženu mirovinu te postaje član Udruge umirovljenika HEP-a Slavonije i Baranje. Zadnju utakmicu stolnog tenisa odigrao je 25. 11. 2023. godine, zastupajući boje Udruge.

Neka mu je laka hrvatska zemlja!

U mislima smo s obitelji, prijateljima i svima koji su poznavali gospodina Jovu Maksimovića. Počivao u miru. 🕊️