Poziv na prvu projekciju Mađarskog filmskog kluba „Klasici utorkom” – 4.6.2024., 19 sati

Dragi članovi i filmoljupci,

Generalni konzulat Mađarske u Osijeku i Odsjek za Mađarski jezik i književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku srdačno Vas pozivaju na prvu projekciju Mađarskog filmskog kluba „Klasici utorkom”!

– Datum: 4. lipanj 2024.
– Vrijeme: 19 sati
– Mjesto: Caffe Bar Peppermint (Vrt Jagode Truhelke 3)

Prvi film koji će se prikazati je kultni mađarski film „Csinibaba/Dollybirds” iz 1995. godine, u režiji Pétera Tímára. Film će se prikazivati na mađarskom jeziku s engleskim titlovima!

– O filmu: Glazbeno-filmsko djelo iz 1995. na prvu se može činiti kao obična komedija, no iza te nostalgične ružičaste površine, otkriva se dvolična priroda socijalističkog sustava. Šlagere 60-ih prate smiješne scene koje imaju i dozu kritike, a gledatelj se može nostalgično nasmijati kičastoj fasadi socijalizma.

Mađarski filmski klub nastavlja se u rujnu, s projekcijom jednog filma mjesečno.

Ne propustite ovu priliku za uživanje u mađarskoj kinematografiji! Vidimo se!