Svečano otvoren Dom veterana vojne policije u Čepinu

Dana 3. lipnja 2023. godine u Čepinu svečano je otvoren Dom veterana vojne policije Osječko-baranjske županije, koji će služiti kao mjesto okupljanja članova Udruge veterana vojne policije Osječko-baranjske županije, drugih braniteljskih udruga te mještana čepinske općine.

Otvorenju su prisustvovali članovi braniteljskih udruga, načelnik Općine Čepin Dražen Tonkovac, predsjednik Saveza UDHOS-a Borislav Barišić, predsjednik Odbora za branitelje Domovinskog rata i braniteljske udruge Jurica Tolj, Miljenko Kolobarić – predsjednik HVIDR-a Osijek 91 te ostali gosti. Također, nazočio je i zamjenik župana Mato Lukić, koji je i sam bio pripadnik vojne policije.

Dom veterana vojne policije Osječko-baranjske županije u Čepinu ima važnu ulogu u okupljanju hrvatskih branitelja, članova Udruge i mještana Čepina na jednom mjestu. Udruga veterana vojne policije Osječko-baranjske županije jedna je od najaktivnijih udruga na području istočne Slavonije te ima izvrsnu suradnju s Osječko-baranjskom županijom. Izgradnja Doma veterana bila je jedan od najvećih ciljeva Udruge, koja trenutno broji oko 150 članova.

Cilj izgradnje Doma je stvaranje prostora za kreativne radionice, što već sada udruga provodi kroz aktivnosti poput informatičkog opismenjavanja članova i rada s 3D printerima. Vrijednost radova izgradnje Doma iznosi oko 60.000 eura, prikupljenih zahvaljujući Općini Čepin, Osječko-baranjskoj županiji, Ministarstvu hrvatskih branitelja te dobrovoljnom radu članova udruge, objasnio je predsjednik udruge.

Uz svečanost otvorenja Doma veterana, organiziran je i 2. Čepinski kotlić, natjecanje u kuhanju čobanca braniteljskih udruga s područja Osječko-baranjske županije i Republike Hrvatske, kao i drugih udruga s područja općine Čepin i okolnih općina.