Udruga u 2018. godini

Aktivni smo članovi KUBIS DR OBŽ i Saveza udruga postrojbi ZNG i HV.

Održana Izvanredna izborna skupština Udruge,

najvažnije odluke:

• usvojen novi Statut Udruge
  • izvršena promjena sjedišta Udruge
  • integrirana su dva kluba u Klub ZIPPO
  • osnovan Klub mladih
  • Skupština broji 27 članova (9 klubova po 3 člana)
  • Nadzorni odbor i Sud časti zadržavaju izabrane predsjednike i biraju između sebe 2 + 2 člana
  • potvrđena Odluka Predsjedništva Udruge o izboru tajnika
  • izabrani su predsjednik i dopredsjednik Udruge
  • potvrđene su Odluke o nastavku i provedbi započetih projekata

U zakonskom roku ishođeno Rješenje UDU OBŽ u Osijeku o izvršenim Statutarnim promjenama.

Obavljen Upis promjena u Registru Udruga RH, Registru neprofitnih organizacija RH i Ministarstvu financija, poreznoj Upravi te Zavodu za statistiku RH.

Ostvarena suradnja s Osječko-baranjskom županijom, Ministarstvom hrvatskih branitelja, Ministarstvom obrane – HKoV, Ministarstvom poljoprivrede, Hrvatskim šumama i Hrvatskim vodama je odlična.

KUBIS DR OBŽ pokrenuo je inicijativu i ostvario jedan od najvažnijih projekata za sve branitelje i građane Osijeka, a to je proglašenje 5. prosinca 1991. za „DAN OBRANE GRADA OSIJEKA,, .

U ime svih pripadnika 106. brigade želimo se zahvaliti predsjedniku Koordinacije, gospodinu Antunu Blaževiću na izvanrednom vođenju ove zahtjevne operacije. Isto tako želimo se zahvaliti nadležnima u Gradu i Gradskom vijeću na realizaciji istog, a posebno predsjedniku Gradskog vijeća, prof. dr. sc. Željku Požegi.

Za projekt Spomen-parka Rosinjača, Ministarstvo hrvatskih branitelja namjenski nam dodijelilo sredstva za izradu idejnog projekta i provođenje natječajnog postupka u iznosu od 90.000,00 kn.

Kvalitetno su odrađeni projekti:

• Spomen ploča na Kraljici mira,
  • izdavački dio- knjiga:
    • poezije „Snovi, java i luda glava“ Gorana Matovca i
    • fotomonografija „Žuta podmornica“,
  • Spomenik obelisk 15. Husarskoj pukovniji,

• Mural „ONI SU OBRANILI GRAD,,

• Sudionici u nastavi
    • sudjelovanje u provedbi nastave povijesti u OŠ „Mladost“ Osijek i OŠ „Antunovac“ Antunovac na temu „Obilježavanje sjećanja na razdoblje Domovinskog rata“,

• Okrugli stol – „Uloga HV i policije u mirnoj reintegraciji istoka Hrvatske“

Ažurirani, dovršeni i plaćeni svi započeti projekti i obveze tekućeg poslovanja.

Potpisan Ugovor o poslovnoj suradnji s knjigovodstvenim servisom „LIMIT,, (Konjik d.o.o., Čepin).

Održana Redovna skupština Udruge

izvod iz dnevnog reda:

• Izvješće predsjednika Udruge o radu Udruge u 2018. godini,
  • Izvješće predsjednika Nadzornog odbora o financijskom poslovanju u 2018. godini,
  • Prijedlog plana rada i financijskog plana za 2019. godinu i projekcije za 2020./2021.godinu.
  • Usvajanje Plana rada i Financijskog plana.
  • Donošenje Odluka o formiranju Odbora Udruge za članstvo, financije i projekte
    • „Avenija 106. brigade“ i
    • „Spomen park Rosinjača“.
  • Donošenje odluke o dodjeli Pohvala i Zahvalnica Udruge 106. brigade.