29.5.2024. Obilježavanje Dana državnosti – Kapelica Kraljice mira na Krunskoj utvrdi

Danas, povodom obilježavanja Dana državnosti, predstavnici Osječko-baranjske županije – župan Mato Lukić, zamjenik župana Josip Miletić, predsjednica Skupštine OBŽ Ivana Bagarić, saborska zastupnica Nataša Tramišak, te predstavnici Grada Osijeka – gradonačelnik Ivan Radić, zamjenik gradonačelnika Dragan Vulin, položili su vijence i zapalili svijeće kod Kapelice Kraljice mira na Krunskoj utvrdi.

Obilježavanju su se pridružila i izaslanstva Hrvatske vojske, policije i udruga iz Domovinskog rata, predstavnici KUBISA, kao i mi, predstavnici Udruge veterana 106. brigade Osijek, kako bismo odali počast svim poginulim braniteljima i civilima koji su dali svoje živote za slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.

Ovaj čin sjećanja i zahvalnosti još jednom nas podsjeća na vrijednosti i ideale za koje su naši heroji borili i položili svoje živote.