7.7.2024. godine, obilježena 33. godišnjica okupacije Ćelija stradanja hrvatskih branitelja i civila te progonstva mještana

Dana 7. srpnja 2024. godine, u Ćelijama smo obilježili 33. godišnjicu okupacije ovog mjesta, stradanja hrvatskih branitelja i civila te progonstva mještana.

Predstavnici udruge veterana 106. brigade Osijek paljenjem svijeća i molitvom odali su počast svim žrtvama. Njihova hrabrost i žrtva ostaju trajni podsjetnik na težinu borbe za slobodu.

Napadi na Ćelije bili su ključni za početak ratnog puta osječke 106. brigade ZNG RH, koja je službeno ustrojena 28. lipnja, neposredno nakon što je JNA tenkovima demonstrirala svoju oružanu moć na osječkim ulicama.

Ovaj događaj neka nam bude vječiti podsjetnik na važnost izgradnje društva temeljenog na solidarnosti, razumijevanju i poštovanju. Naša je obveza čuvati mir i blagostanje za buduće generacije.

Neka sjećanje na sve žrtve bude inspiracija za bolju i mirniju budućnost.