Likovna kolonija Tvrđa u gostima KafkArt-a

Osječane je u petak iznenadila odlična ulična izložba pod nazivom Likovna kolonija Tvrđa u gostima KafkArt osječkog trojca otkačenih i izvrsnih umjetnika – Igora Vrandečića Sokola, Darka Jovanovića i Rozvelta Kapovića Dode, a uz malo pršuta, sira i vina, tek toliko da sve bude u stilu. Nema onoga koji se nije zaustavio da, makar nakratko pogleda osječke, podmorske i druge vedute, sakralne, cvjetne i druge motive. Sokol nam kaže da su odlučili malo izići pred građane, uljepšati im ove jesenske dane.

Trojac je, inače, umjetnički plodan i vrlo radišan u Likovnoj koloniji Tvrđa smještenoj u atelijeru Igora Vrandečića Sokola u bastionu Tvrđe, a Udruga veterana 106. brigade, kaže potpredsjednik Dubravko Pancić, odlično surađuje s umjetnicima na brojnim događajima poput ovoga vezanog uz umjetnosti, uz branitelje, uz njihove česte humanitarne inicijative. Slike nastale tijekom 365 dana doniraju se u humanitarne svrhe. Do sada je tako već više od 500 slika našlo svoje mjesto kraseći tako zidove bolnica, udruga, institucija, donatora koji se LKT-u pridružuju u njihovoj u hrvatskim razmjerima jedinstvenoj misiji…

Ovaj su put osječkim slikarima na otvorenje stigli brojni gosti, bilo je tu i političara , bivših čelnika Grada Osijeka, a među svima naišli smo i na dr. Časara Zoltana, konzula Generalnog konzulata Mađarske Osijek, kojeg vrlo zanima umjetnost, a posebice mu je bilo drago što su impresivne slike bile rad njegovih prijatelja s kojima se “našao u bojama”. “Odat ću vam malu tajnu, u konzulu smo prepoznali umjetnički duh i možda osobu koja bi nam se mogla pridružiti u slikanju”, kazao je Vrandečić. Stoga, neće biti čudno ako konzul ponekad “skine diplomatsku kravatu” pa se opušteno okuša s kistom i bojama na platnu u atelijeru u Tvrđi.

IZVOR: https://www.glas-slavonije.hr/506582/3/Sokol-Dodo-i-Darko-presreli-Osjecane-ulicnom-izlozbom (tekst: D. Pejić)

Vlastite fotografije: