Najavljujemo početak jesenskog djela Braniteljske lige

”Udruga 106. brigade ZNG RH nastavlja sa sportskim nadmetanjima i poziva braniteljske udruge da prijave ekipe kako bi se moglo krenuti u izvlačenje parova. Dubravko Pancić, dopredsjednik Udruge, kaže da počinje jesenski dio Braniteljske lige, koja će se održati po sistemu “svatko sa svakim”.

– Belot se igra u parovima, svaka ekipa ima dva člana, a svaka udruga može prijaviti više ekipa. Šahistice i šahisti će se natjecati u pojedinačnoj konkurenciji, pikado se boduje u ekipnoj i pojedinačnoj kategoriji, boćanje je u ekipnoj konkurenciji, a ekipu čine tri člana. U stolnom tenisu će se nadmetati ekipno i u singlu, kao i u streljaštvu – objašnjava Pancić.

Dodaje da će propozicije natjecanja, mjesto i termine održavanja dostaviti udrugama nakon prikupljanja prijava, kada će se održati i javno izvlačenje parova, a nakon dogovora sa svim sudionicima i natjecanja. “Branitelji, odaberite disciplinu u kojoj se želite natjecati i prijavite se što prije”, poručuje Pancić. D. P.

Trebamo početi s jesenskim dijelom Braniteljske lige koja će se održati po sustavu svako sa svakim, a obuhvaća natjecanja u slijedećim disciplinama:

1.      Bela  / igra se u parovima, svaka ekipa ima dva člana, Udruga može prijaviti više ekipa

2.      Šah  /  natjecanje u šahu se održava u pojedinačnoj konkurenciji, svaka Udruga može prijaviti veći broj natjecatelja

3.      Pikado  / boduje se u ekipnoj i pojedinačnoj kategoriji. Ekipu čine dva člana, svaka Udruga može prijaviti više ekipa

4.      Boćanje / natjecanje se održava  u ekipnoj konkurenciji. Ekipu čine 3 člana, svaka Udruga može prijaviti više ekipa

5.      Stolni tenis / natjecanje se održava u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji. Ekipu čine 3 člana, svaka Udruga može prijaviti više ekipa

6.      Streljaštvo  /  natjecanje se održava u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji. Ekipu čine 3 člana, svaka Udruga može prijaviti više ekipa

Propozicije natjecanja, mjesto i termine održavanja dostavit ćemo vam nakon prikupljenih prijava kada će se održati i javno izvlačenje parova i nakon dogovora sa svim sudionicima takmičenja.

Foto i tekst: Darko Pejič (izvor: https://www.glas-slavonije.hr/506138/6/Uskoro-pocinje-jesenski-dio-Braniteljske-lige)