Promocija knjige “Let iznad psihijatrijskoga gnijezda” autora Veljka Đorđevića 16. prosinca 2023.

Dana 16. prosinca 2023. godine, održana je svečana prezentacija knjige “Let iznad psihijatrijskoga gnijezda” autora Veljka Đorđevića. Događaj je svojim prisustvom uveličao gospodin Mato Lukić, župan Osječko-baranjske županije, te podržao ovu važnu kulturnu inicijativu. 📚

Uz gospodina Lukića, govorili su eminentni stručnjaci koji su svojim doprinosom obogatili diskusiju o temama koje obrađuje knjiga – prof. dr. sc. Dunja Degmenčić, priznata psihijatrica, te prof. dr. sc. Marijana Braš, također stručnjakinja iz područja psihijatrije.

Svoj doprinos događaju dali su i brigadir u miru, gospodin Dubravko Pancić, predsjednik Udruge 106. brigade ZNG RH, ali i gospodin Tomislav Peran, diplomirani teolog, a njihovi su govorili dodatno obogatili raznolikost perspektiva i dubinu rasprave.

Posebnu čast prisutnima ukazao je sam autor, Veljko Đorđević, čiji je rad okupio brojne zaljubljenike u književnost i ljubitelje kulturnih događanja. Njegovo djelo “Let iznad psihijatrijskoga gnijezda” svjedoči o dubokom promišljanju i umjetničkom izrazu, te predstavlja značajan doprinos kulturnom nasljeđu.

Udruga 106. brigade ZNG RH s ponosom podržava ovakve kulturne inicijative te čestita autoru na iznimnom djelu. Nastavljamo poticati promicanje kulture i umjetnosti kao važnih čimbenika zajedničkog identiteta i kulturnog bogatstva. 📚👏