Redovna skupština Udruge 106. brigade ZNG RH

Danas je održana redovna skupština Udruge 106. brigade ZNG RH u Velikoj sali, na adresi Kralja Petra Svačića 36 u Osijeku.

Skupština je započela intoniranjem himne Republike Hrvatske.
Minutom šutnje odana je počast preminulim članovima, uključujući prethodnog predsjednika Udruge Ivana Bekavca, počasnog predsjednika Eduarda Bakarca, prvog hrvatskog predsjednika dr. Franju Tuđmana te svim poginulim, umrlim i nestalim braniteljima 106. brigade.

Predsjednik Udruge, Dubravko Pancić, pozdravio je prisutne.
Posebno je istaknuo izaslanika gradonačelnika Osijeka, gospodina Juricu Tolja, predsjednika Odbora za branitelje Domovinskog rata i braniteljske udruge Grada Osijeka.

Redoslijed dnevnog reda:
Usvajanje dnevnog reda redovne Skupštine Udruge 106. brigade ZNG RH.
Izbor i imenovanje Verifikacijskog povjerenstva.
Izbor i imenovanje zapisničara i dva ovjerovitelja zapisnika.
Izvješće Nadzornog odbora Udruge.
Izvješće Suda časti Udruge.
Izvješće o radu Udruge u 2023. godini sa privremenim financijskim izvješćem (rasprava i usvajanje).
Prijedlog Plana rada Udruge za 2024. godinu (rasprava, usvajanje).
Prijedlog Financijskog plana Udruge za 2024. godinu (rasprava i usvajanje).
Izmjena i dopuna Statuta Udruge 106. brigade (rasprava, usvajanje) – promjena naziva Udruge – nakon kraće rasprave – usvojeno.

Nakon uspješno održane Skupštine, članovi Udruge su se međusobno podružili na pripremljenom domjenku.