Zbornik ”ULOGA HRVATSKE VOJSKE I POLICIJE U REINTEGRACIJI ISTOKA HRVATSKE” na izložbi u NSK-u Zagreb

Na izložbi “Sloboda se njegovim imenom zove” postavljenom u prostorima Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu nalazi se i zbornik u izdanju biblioteke 106. brigade ZNG RH pod naslovom ULOGA HRVATSKE VOJSKE I POLICIJE U REINTEGRACIJI ISTOKA HRVATSKE.

U povodu 30. obljetnice stradanja Vukovara u Domovinskome ratu Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu u suradnji sa suorganizatorom Večernjim listom te partnerima Udrugom za promicanje kulture povijesti Kliofest i Gradskom knjižnicom Vukovar priređuje izložbu Sloboda s njegovim imenom zove kako bi oživjela sjećanja na tešku sudbinu grada na Vuki i Dunavu, grada simbola i grada heroja – Vukovara, kao i sjećanja na suvremeni život u kojem značajno mjesto zauzima kultura.

Izložba daje uvid u fotografije, knjige, rukopise, novinske članke i ostalu građu koju Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i partnerske ustanove čuvaju u svojim zbirkama – građu koja svjedoči o stradanju Vukovara, ali i bogatoj kulturi grada.

(https://www.nsk.hr/izlozba-sloboda-se-njegovim-imenom-zove-u-nacionalnoj-i-sveucilisnoj-knjiznici-u-zagrebu/)