Otvorenje Izložbe “Fajferica se vraća kući” i Okrugli stol

Dragi ljubitelji tradicije i kulturne baštine, pozivamo vas na okrugli stol i otvorenje izložbe “Fajferica se vraća kući” u Staroj Pekari! 🎉

📅 Datum: Četvrtak, 18. siječnja 2024.
🕕 Vrijeme: 18:00 sati
📍 Mjesto: Stara Pekara (2. kat), Trg V. Lisinskog 1, Tvrđa, Osijek

Organizator ovog događaja je Udruga “Korijeni pustare”, čiji je važan član i naš predani član Udruge.

Prošlo je 150 godina od postojanja crne slavonske svinje, Fajferice. Njihova intermuskularna masnoća igra ključnu ulogu u proizvodnji suhomesnatih delicija, masti i svježeg mesa za restorane.

Organizirana izložba će vas provesti kroz povijest ove izuzetne životinje. Svi posjetitelji imat će priliku doživjeti priču o Fajferici kroz objektiv talentiranih fotografa.

Nakon otvorenja izložbe, slijedi uzbudljiv okrugli stol s renomiranim stručnjacima:
– Dominik Knežević – Predsjednik Udruge uzgajivača crne slavonske svinje – Fajferica
– Dr. sc. Marija Hefer – Nutritivna vrijednost masti i mesa Fajferice
– Dr. sc. Goran Kušec – Potencijal Fajferice u proizvodnji tradicijskih suhomesnatih proizvoda
– Dr. sc. Vladimir Margeta – Povijesno-tradicijski kontekst Fajferice
– Dr. sc. Boris Lukić – Genetska vrijednost Fajferice
– Dr. sc. Dragan Solić – Značaj uzgojnog programa u budućem razvoju Fajferice

👥 Dođite i pridružite nam se u ovoj jedinstvenoj prilici da saznate više o Fajferici, njezinoj povijesti, ali i budućnosti!